Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on Lis 18, 2017 in Blog | 0 comments

Jak opalać się na brązowo w solarium?

Jak opalać się na brązowo w solarium?

Uzyskanie opalenizny nie jest trudnym procesem. Wystarczy skorzystać z kąpieli słonecznych, z pomocą kosmetyków brązujących, udać się na solarium. Które z tych form opalania da najlepsze rezultaty?

Z pewnością najbardziej naturalną formą opalania jest opalanie się na słońcu. Słońce emituje promieniowanie UVA oraz UVB. Te docierając do ziemi oraz do naszej skóry wywołują na niej efekt obronny organizmu w postaci wydzielania się melaniny, która brązuje skórę. Melanina jest odpowiedzialna za brązowy odcień ciała stanowi barierę ochronną przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Opalenizna pełni również rolę estetyczną. Obecnie opalone, brązowe ciało jest w modzie. Natomiast bladość uważana jest za przejaw chorób. Dlatego też tak chętnie korzystamy z ekspozycji na słońce. Latem plaże są pełne ludzi. Nie każdy jednak lubi długie wylegiwanie się na słońcu, upał . Dla takich właśnie osób powstały specjalne kosmetyki brązujące, samoopalacze, ale również opalanie natryskowe. Samoopalacze zawierają DHA, składnik brązujący skórę. Efekt opalenizny widoczny jest już po kilku godzinach. Nieumiejętne aplikacja takiego kosmetyku sprawi, że na skórze mogą pojawić się przebarwienia oraz nieestetyczne zacieki. Dlatego należy pamiętać, że samoopalacz koniecznie trzeba bardzo dobrze oraz równomiernie rozprowadzić na ciele. Podobnie jest z balsamem brązującym. Dają one nieco delikatniejszy efekt niż samoopalacze, ale również widoczny. Inną wspomnianś formą opalania jest opalanie natryskowe. Jest to spryskiwanie ciała samoopalaczem w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Przygotowując się do takiego zabiegu należy odpowiednio wcześniej wykonać peeling ciała, nawilżyć skórę. W dniu zabiegu najlepiej ubrać się w luźne ciemne ubrania, gdyż preparat może nieco brudzić odzież. Tuż po aplikacji i oczywiście przez kilka godzin zakazane jest moczenie ciała, ponieważ preparat musi dokładnie wniknąć w skórę. Efekt opalenizny utrzymuje się około tygodnia, w zależności od rodzaju skóry. Jest to dosyć drogi zabieg, dlatego nie wszyscy decydują się na niego. Niektórzy pozostają wierni solarium. Solarium jest miejscem gdzie podobnie jak ze słońca emitowane jest promieniowanie UVA. Promieniowanie to pozwala na uzyskanie szybkiej opalenizny. Jest ona jednak krótkotrwała.

W jaki sposób opalić się na brązowo w solarium?

Aby uzyskać ładną brązową opaleniznę wystarczy sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do opalania. Takie kosmetyki oferuje kupić można zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i sklepach internetowych. Warto skorzystać z przyśpieszacza opalania, który skróci czas sesji opalającej oraz przedłuży żywotność uzyskanej opalenizny. Przyśpieszacz opalania może być również z dodatkiem bronzera, który dodatkowo nada ciemniejsze odcienie skórze. Łatwiej wówczas o jej brązowy kolor. Bronzery występują w formie mocniejszej dla ludzi lubiących spektakularne efekty oraz delikatniejszej dla tych, którym zależy na nieco łagodniejszej opaleniźnie. Dostępne są zarówno preparaty do całego ciała jak również do trudno opalających się partii ciała takich jak nogi czy twarz. Aby opalenizna uzyskana w solarium była równomierna i dłużej się utrzymywała na ciele również niezbędne jest wykonanie odpowiednio wcześniej peelingu całego ciała, który złuszczy martwy zrogowaciały naskórek. Niezbędne jest również odpowiednie nawilżenie skóry. Duże znaczenie ma także odpowiednia pielęgnacja tuż po wizycie w kabinie opadającej. Kosmetyki po opalaniu zawierają w swoim składzie zarówno składniki nawilżające jak i odżywcze, aby zregenerować wysuszoną promieniowaniem skórę. Bogate są one w witaminy, kolagen, aloes,oleje masło Shea, olej jojoba. Kosmetyk po opalaniu w solarium w szczególności:

  • nawilża skórę
  • odżywia skórę
  • regeneruje
  • dostarczą odpowiednich składników odżywczych takich jak witaminy
  • przedłuża uzyskaną opaleniznę
  • odświeżę jej odcień

Warto sięgać po profesjonalne kosmetyki. Używając takich można mieć pewność że dostarcza się swojej skórze wszystkich niezbędnych składników.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *