Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on Paź 15, 2017 in Blog | 0 comments

Jak opalać się z tatuażem?

Jak opalać się z tatuażem?

W dzisiejszych czasach opalenizna już nikogo nie dziwi, nie szokuje. Opalamy się w zasadzie wszędzie i o każdej porze roku. Latem oczywiście korzystając ze słońca, w pozostałe pory roku z pomocą przychodzi solarium, samoopalacze, opalanie natryskowe.

Już od wielu lat panuje moda na opaleniznę. Zapoczątkowała ją Coco Chanel w latach 70 XX wieku. Od tej pory opalone ciało uznawane jest za zdrowsze, atrakcyjniejsze, z kolei osoby o jasnej karnacji, blade postrzegane są jako osoby chorowite. Dlaczego też opalamy się, choć nie dla każdego jest to przyjemne.

Nie wszyscy lubią wielogodzinne wylegiwanie się na słońcu, upał, spocone ciało. Trzeba również pamiętać o tym, że słońce w nadmiarze szkodzi. Nierozważne i zbyt długie przebywanie w promieniach słonecznych może doprowadzić do oparzenia skóry. Naukowcy udowodnili również, że promieniowanie UVA i UVB przyczynia się do fotostarzenia skóry, niszczy DNA komórki, powoduje utratę kolagenu oraz elastyny. Sóra po nadmiernej ekspozycji na słońce jest grubsza, szorstka, zrogowaciała. Z tego właśnie powodu umiar w opalaniu jest wskazany.

Istnieje wiele różnych przeciwwskazań do opalania.

Są to na przykład:

  • choroby serca
  • ciąża
  • choroby skóry
  • przyjmowanie niektórych leków.

Czy tatuaże można opalać?

Jeśli jednak już decydujemy się na opalanie na słońcu koniecznie trzeba używać kremów z filtrami UV, które będą chroniły skórę przed promieniowaniem. Takimi kremami należy zabezpieczyć blizny, znamiona, ale również tatuaże na skórze, których nie powinno się opalać. Tatuaże nie lubią nadmiernej ekspozycji słonecznej. Zbyt długie przebywanie na słońcu, wystawianie tatuaży na działanie promieni słonecznych może powodować ich blaknięcie. Podobnie jest w przypadku korzystania z solarium. Świeżo wykonane tatuaże nie powinny być wystawione na działanie promieniowania przez okres od czterech tygodni do nawet kilku miesięcy. W zasadzie przez pierwsze kilka dni w ogóle nie powinno się odsłaniać tatuażu. Skóra musi mieć czas, aby się zagoiła. Nawet po kilkunastu dniach nadal jest bardzo wrażliwa i wymaga szczególnego traktowania. Nadmierna ekspozycja słoneczna może jej tylko zaszkodzić.

Solarium jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi którzy pragną szybkich oraz spektakularnych efektów w opalaniu. Podczas wizyty w solarium należy przestrzegać również pewnych. Przed sesją opadającą skórę należy oczyścić wykonać peeling oraz nawilżyć ją odpowiednimi preparatami. Tuż przed wejściem do kabiny opalającej warto użyć profesjonalnych kosmetyków do solarium, które można kupić na stronie https://sklep.soleo.pl. Soleo oferuje również kosmetyki po opalaniu, które przedłużą żywotność opalenizny, wzmocnią ją oraz odżywią i nawilżą skórę, która jest wysuszona przez promieniowanie. Udając się do solarium również należy zabezpieczyć w odpowiedni sposób tatuaż, aby jeśli jest świeżo wykonany nie miał kontaktu z promieniowaniem. Należy go starannie zasłonić, podobnie jak inne wrażliwe miejsca na ciele: znamiona, brodawki sutkowe,blizny oraz koniecznie oczy.

Używanie profesjonalnych kosmetyków w solarium znacznie skróci czas sesji opalających oraz spowoduje, że uzyskane efekty będą dłużej widoczne na ciele.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *