Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on Wrz 18, 2017 in Blog | 0 comments

Jak opalać twarz z przebarwieniami?

Jak opalać twarz z przebarwieniami?

Niemal każdy latem korzysta ze słońca. Uwielbiamy przecież opaleniznę, brązowy kolor skóry. Często jednak zdarza się tak, że po wakacjach skóra naszej twarzy i ciała nie wygląda już perfekcyjnie. Zarówno na twarzy, dekolcie czy dłoniach często pojawiają się ciemne, nieestetyczne plamy i przebarwienia. Niestety jest to pewien problem estetyczny, który spowodowany jest zbyt intensywnym opalaniem.

Skąd biorą się te przebarwienia? Czy można ich w jakiś sposób uniknąć? Jak opalać twarz z przebarwieniami? Na te wszystkie pytania postaramy się znaleźć odpowiedź.

Za opaleniznę odpowiedzialne jest promieniowanie ultrafioletowe. To ono jest przyczyną powstawania przebarwień. Te przebarwienia są efektem nadmiernego wydzielania się, jak również niewłaściwego rozmieszczenia barwnika w skórze-melaniny. Pigmentacja jest zaburzona, dlatego też skóra niejednolicie jest opalona. W jednym miejscu powstają ciemniejsze plamki. Problem przebarwień dotyka często osoby w wieku dojrzałym, ale również nieco młodsze już przed trzydziestką. Czasami plamy pigmentacyjne są wynikiem przyjmowania niektórych leków, dlatego też warto czytać ulotki leków, czy aby nie ma tam informacji o konieczności unikania słońca.

Kiedy przebarwienia już pojawiają się na skórze wcale nie tak łatwo jest się ich pozbyć. Najlepszym sposobem było by zapobiegać.

W jaki sposób chronić skórę przed przebarwieniami?

Najlepszym sposobem wydaje się używanie kremów z filtrami UV, które zabezpieczą skórę przed promieniowaniem. Jeśli już jednak jest za późno i plamy pojawiły się na naszej skórze warto sięgnąć po profesjonalne kosmetyki albo próbować domowych metod rozjaśniania skóry. Na pierwszy rzut może pójść peeling, jak również maseczki:

  • z cytryny
  • kwaśnego mleka
  • rozgniecionych truskawek
  • bądź maseczki ogórkowe

Znane są one ze swoich właściwości rozjaśniających. Jeśli przebarwienia nie są intensywne to być może domowe sposoby pomogą. Jeśli domowe maseczki nie radzą sobie z przebarwieniami, wówczas pozostają zabiegi kosmetyczne w profesjonalnych gabinetach: złuszczanie skóry mikrodermabrazja oraz inne.

Co zrobić jeśli jednak nadal chcemy się opalać, a na twarzy pojawiły się już przebarwienia? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest używanie kremów ochronnych z filtrami UV. Niech to będzie możliwie najwyższy stopień ochrony czyli SPF 50 +. Zabezpieczenie dotychczasowych przebarwień zapobiegnie przed dodatkowym ich ciemnieniem. W przypadku opalania w solarium nie używa się kosmetyków z filtrem UV. Wówczas najlepiej wybrać się do takiego salonu w którym można wyłączyć lampy emitujące promieniowanie na twarz. Innym sposobem może być po prostu zakrycie twarzy ręcznikiem.

Nie jest łatwo opalać się z przebarwieniami, jak również nie jest łatwo się ich pozbyć. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Systematyczne używanie kremów z filtrami zabezpieczy skórę i ochroni ją przed nieestetyczny mi przebarwieniami.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *