Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on Sie 29, 2017 in Blog | 0 comments

Jaki filtr do opalania?

Jaki filtr do opalania?

Latem zarówno polskie jak i zagraniczne plaże pełne są ludzi. Wylegują się oni na ręcznikach i leżakach. Z promieni słońca korzystają zarówno osoby młode jak i starsze. Ppalanie się jest bardzo modne. Posiadanie brązowej opalenizny dla wielu osób jest niemal obowiązkiem w lecie. Jednak już od wielu lat wiadomo, że słońce w nadmiarze szkodzi skórze. Jednak nie można całkowicie unikać słońca, gdyż niesie ono również ze sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia. To dzięki niemu nasza skóra syntezuje witaminę D, która wzmacnia nasze kości i jest ważna dla zdrowia całego organizmu. Ponadto udowodniono że w miesiącach letnich jest znacznie mniej zachorowań na depresję. Słońce bowiem działa niemal antydepresyjnie. W miesiącach letnich kiedy jest słonecznie wiele osób czuje się lepiej, weselej. Z kolei gorsze samopoczucie dopada nas jesienią i zimą kiedy to cierpimy na brak słońca, dni są krótkie, często pochmurne.

Dlatego warto w lecie korzystać z uroków słońca, opalać się. Odpowiednia pielęgnacja i zabezpieczenie skóry spowoduje, że opalanie nie przyniesie nam negatywnych skutków. opalając się należy korzystać z kosmetyków zawierających filtry UV. Są to najczęściej kremy, balsamy, spraye oraz olejki do opalania. Kosmetyki te mogą zawierać różną wartość filtra UV.

Mogą mieć wartość:

od 2 do6 SPF jest to najniższy stopień ochrony. Kolejny średni stopień ochrony to SPF od 8 do 12. Następny w kolejności jest wysoki stopień ochrony SPF od 15 do 25. Dalej bardzo wysoki stopień ochrony SPF 30 do 50 oraz najwyższy stopień ochrony UV czyli SPF powyżej 50.

Oznaczenie SPF 50+ jest informacją, że kosmetyk ten zawiera najwyższą formy ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Odpowiednie stosowanie kosmetyków z filtrami wydłuża czas bezpiecznego korzystania ze słońca. Nie można jednak zapominać o tym, aby aplikować tych kosmetyków odpowiednią ilość, dokładnie jest smarować w całe ciało, jak również konieczne jest ponawianie aplikacji nawet co godzinę. Należy pamiętać, że kremy wycierają się po każdej kąpieli w wodzie, po kontakcie z piaskiem, ręcznikiem, po spoceniu ciała. Odpowiednio częsta aplikacja kosmetyków przeciwsłonecznych uchroni skórę przed oparzeniami, plamami czy uczuleniem słonecznym. Warto używać takich kosmetyków, gdyż słońce powoduje również starzenie się naszej skóry. A przecież zwłaszcza kobiety chcą unikać zmarszczek za wszelką cenę. Oprócz używania kosmetyków z filtrami dobrą praktyką jest również przestrzeganie kilku ważnych zasad. Opalając się należy pić większą ilość wody. Niech to będą nawet 3 litry dziennie. Konieczne jest chronienie głowy przed słońcem czapką z daszkiem, kapeluszem bądź chustką. Jeśli mamy taką możliwość lepiej nie opalać się w godzinach południowych, kiedy to słońce grzeje najmocniej. Unikajmy wychodzenia na pełne słońce w godzinach od 11 do 15. Lepiej wtedy pozostać w domu, znaleźć sobie inne zajęcie, a na słońce wyjść poza tymi godzinami.

Opalanie niesie ze sobą plusy jak i minusy. Rozsądne korzystanie ze słońca będzie dla każdego z korzyścią.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *