Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on Lip 23, 2017 in Blog | 0 comments

Po co używać kosmetyków do opalania.

Po co używać kosmetyków do opalania.

Czynność tak prosta jak opalanie nie może nikomu sprawiać trudności. Czy aby na pewno? Skąd więc biorą się oparzenia słoneczne, udary, omdlenia. Wszystko to wynika z nieumiejętności racjonalnego korzystania ze słońca. Jest to niezmiernie ważne chcąc zachować zdrowe ciało a przy tym zyskać ładną, delikatną opaleniznę. Nie każdemu jednak służy przebywanie na słońcu.

Nie wszyscy są odporni na wysokie temperatury. Niektórzy wręcz męczą się w upały i w żaden sposób nie wyobrażają sobie leżenia na słońcu tylko po to aby się opalić. To trzeba lubić. Są oczywiście pewne przeciwwskazania do korzystania z kąpieli słonecznych. Są to niektóre przyjmowane leki, takie jak na przykład tabletki antykoncepcyjne, leki hormonalne. Również niektóre zioła maja działanie fotouczulające. Również przeciwwskazaniem do opalania są choroby nowotworowe, atopowe zapalenie skóry, choroby skóry i inne. Jeśli nie ma się pewności, czy można korzystać ze słońca warto najpierw poradzić się lekarza, który odpowie na nurtujące pytania. Choć opalanie na słońcu oraz opalanie w solarium opiera się na tej samej zasadzie to jednak wymaga innego rodzaju kosmetyków pielęgnacyjnych. Opalając się na słońcu do naszej skóry dociera zarówno promieniowanie UVA i UVB. Promieniowanie UVA odpowiedzialne jest za szybkie pojawienie się opalenizny, ale również za przyśpieszone starzenie się skóry, utratę przez nią kolagenu. Promieniowanie UVB również powoduje powstanie opalenizny, jednak nie pojawia się ona tak szybko jak w przypadku promieniowania UVA. Po UVB opalenizna pojawia się dopiero po kilkunastu dniach. Jest również bardziej trwała niż ta pierwsza. W solarium mamy do czynienia z promieniowaniem UVA. A to również dlatego, że solarium zostało wymyślone po to aby w krótkim czasie móc uzyskać piękną opaleniznę. Promieniowanie emitowane przez solarium występuje w dużo większej dawce niż w przypadku takiego samego czasu opalania na słońcu. Dlatego też dzięki solarium można znacznie skrócić czas przebywania na słońcu. Do tego stosując odpowiednie kosmetyki do opalania można jeszcze dodatkowo przyśpieszyć pojawienie się upragnionego odcienia skóry. Takie kosmetyki można kupić na stronie https://sklep.soleo.pl/. Dostępne są tam przyśpieszacze opalania mające w swoim składzie L-Tyrozynę, czyli składnik, który działa na zasadzie podobnej do soczewki, czyli skupia promieniowanie, umożliwiając mu szybsze i dokładniejsze wniknięcie do skóry a tym samym szybsze uwolnienie się melaniny, czyli barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry. Przyśpieszacze opalania umożliwiają skrócenie czasu korzystania z lamp. Osoby obeznane już z opalaniem mogą ponadto wybrać produkt z bronzerem, który dodatkowo przyciemni skórę już po kilku godzinach. W przypadku bronzerów naturalnych opalenizna pojawia się bezpośrednio po aplikacji.

Na podanej stronie dostępne są również preparaty do stosowania po sesji w solarium. Utrwalą one uzyskany efekt, ale również nawilżą i odżywią wysuszoną i podrażnioną solarium skórę.

Warto pielęgnować świeżo uzyskaną opaleniznę, aby na dłużej pozostała na ciele.

 

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *